Generell informasjon
| År | 2006 - - |
| Merke | Chrysler |
| Motor | 3.0 24V CRD (218 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 300C Touring |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5015 mm |
| Bredde | 1880 mm |
| Høyde | 1475 mm |
| Akselavstand | 3048 |
| Vekt | 1475 kg |
| Maks bredde | 2360 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2987 |
| Motor kw | 160 kw |
| Motor hk | 214 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 160 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 83,0 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/60R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 227 km/h |
| Akselerasjon | 7.9 s |
| Drivstoffby | 10.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |