Generell informasjon
| År | 2005 - - |
| Merke | Chrysler |
| Motor | 6.1 i V8 16V SRT-8 (431 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 300C Touring |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5015 mm |
| Bredde | 1880 mm |
| Høyde | 1462 mm |
| Akselavstand | 3048 |
| Vekt | 1462 kg |
| Maks bredde | 2340 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 6059 |
| Motor kw | 316 kw |
| Motor hk | 423 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 316 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 103 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | 71 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 255/45R20 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 270 km/h |
| Akselerasjon | 5 s |
| Drivstoffby | 21 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |