Generell informasjon
| År | 2004 - - |
| Merke | Chrysler |
| Motor | 3.2 i V6 18V (215 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Crossfire Roadster |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4060 mm |
| Bredde | 1765 mm |
| Høyde | 1305 mm |
| Akselavstand | 2400 |
| Vekt | 1305 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3199 |
| Motor kw | 158 kw |
| Motor hk | 212 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 158 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 89,9 mm |
| Ventiler i sylindere | 3 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/40 R18-255/35 R19 |
| hjul | 7.5J - 9J x 19 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.8 s |
| Drivstoffby | 15.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.1 l/100km |