Generell informasjon
| År | 1998 - 2002 |
| Merke | Chrysler |
| Motor | 3.2 i V6 24V ES (228 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Intrepid II |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5175 mm |
| Bredde | 1898 mm |
| Høyde | 1420 mm |
| Akselavstand | 2870 |
| Vekt | 1420 kg |
| Maks bredde | 2070 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3221 |
| Motor kw | 167 kw |
| Motor hk | 224 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 167 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 92 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 64 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 192 km/h |
| Akselerasjon | 8.6 s |
| Drivstoffby | 12.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |