Generell informasjon
| År | 1998 - 2004 |
| Merke | Chrysler |
| Motor | 3.5 i V6 24V (245 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Intrepid II |
| dører | 5 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5174 mm |
| Bredde | 1900 mm |
| Høyde | 1420 mm |
| Akselavstand | 2870 |
| Vekt | 1420 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3518 |
| Motor kw | 180 kw |
| Motor hk | 241 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 180 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 4 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 64 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 10.5 s |
| Drivstoffby | 12.4 l/100km |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |