Generell informasjon
| År | 2004 - - |
| Merke | Chrysler |
| Motor | 2.0 i 16V (136 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | PT Cruiser Cabrio |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4290 mm |
| Bredde | 1705 mm |
| Høyde | 1600 mm |
| Akselavstand | 2615 |
| Vekt | 1600 kg |
| Maks bredde | 1900 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1996 |
| Motor kw | 100 kw |
| Motor hk | 134 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 100 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 87,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 57 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | 6J x 15 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 190 km/h |
| Akselerasjon | 9.7 s |
| Drivstoffby | 11.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.9 l/100km |