Generell informasjon
| År | 2006 - - |
| Merke | Chrysler |
| Motor | 8.3 i V10 20V SRT-10 (517 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | Viper RT II |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4459 mm |
| Bredde | 1911 mm |
| Høyde | 1210 mm |
| Akselavstand | 2510 |
| Vekt | 1210 kg |
| Maks bredde | 1800 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 8285 |
| Motor kw | 379 kw |
| Motor hk | 508 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 379 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 10 |
| Sylinder diameter | 102,4 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 275/35-345/30 R19 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 306 km/h |
| Akselerasjon | 3.9 s |
| Drivstoffby | 30.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 12.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 19.4 l/100km |