Generell informasjon
| År | 1997 - 2001 |
| Merke | FAW |
| Motor | 2.8 30V quattro (193 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | A6 Avant (4B,C5) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4796 mm |
| Bredde | 1810 mm |
| Høyde | 1479 mm |
| Akselavstand | 2759 |
| Vekt | 1479 kg |
| Maks bredde | 2195 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2771 |
| Motor kw | 142 kw |
| Motor hk | 190 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 142 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 82,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 5 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R15W |
| hjul | 7J x 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 232 km/h |
| Akselerasjon | 8.4 s |
| Drivstoffby | 15.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.8 l/100km |