Generell informasjon
| År | 1999 - 2004 |
| Merke | FAW |
| Motor | 4.2 40V quattro (300 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | A6 Avant (4B,C5) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4796 mm |
| Bredde | 1810 mm |
| Høyde | 1479 mm |
| Akselavstand | 2759 |
| Vekt | 1479 kg |
| Maks bredde | 2365 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4172 |
| Motor kw | 220 kw |
| Motor hk | 295 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 220 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 84,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 5 |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 82 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/50 R16 Y |
| hjul | 8J x16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 7.1 s |
| Drivstoffby | 19.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 13.1 l/100km |