Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | FAW |
| Motor | 2.8 TFSI (190 HP) Multitronic |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | A6 Avant (4F,C6) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4927 mm |
| Bredde | 1855 mm |
| Høyde | 1463 mm |
| Akselavstand | 2843 |
| Vekt | 1463 kg |
| Maks bredde | 2220 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2773 |
| Motor kw | 139 kw |
| Motor hk | 186 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 139 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 82,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R 16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 227 km/h |
| Akselerasjon | 8.6 s |
| Drivstoffby | 12.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.6 l/100km |