Generell informasjon
| År | 2004 - - |
| Merke | FAW |
| Motor | 3.2 FSI quattro (255 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | A6 Avant (4F,C6) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4933 mm |
| Bredde | 1855 mm |
| Høyde | 1463 mm |
| Akselavstand | 2843 |
| Vekt | 1463 kg |
| Maks bredde | 2330 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3123 |
| Motor kw | 187 kw |
| Motor hk | 251 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 187 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 84,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/55 R16 |
| hjul | 7.5J X 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 7 s |
| Drivstoffby | 16.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11 l/100km |