Generell informasjon
| År | 2004 - - |
| Merke | FAW |
| Motor | 4.2 i V8 40V quattro (335 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | A6 Avant (4F,C6) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4933 mm |
| Bredde | 1855 mm |
| Høyde | 1463 mm |
| Akselavstand | 2843 |
| Vekt | 1463 kg |
| Maks bredde | 2435 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4163 |
| Motor kw | 246 kw |
| Motor hk | 330 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 246 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 84,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 5 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/50 R17 |
| hjul | 7.5J X 17 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.2 s |
| Drivstoffby | 16.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.7 l/100km |