Generell informasjon
| År | 2011 - |
| Merke | FAW |
| Motor | 2.0d CVT (177 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | A6 Avant (C7) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4926 mm |
| Bredde | 1874 mm |
| Høyde | 1461 mm |
| Akselavstand | 2912 |
| Vekt | 1461 kg |
| Maks bredde | 2280 kg |
| Bootkapasitet | 565 l |
Motoroverføring
| Motor | 1968 |
| Motor kw | 130 kw |
| Motor hk | 174 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 130 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/55 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 216 km/h |
| Akselerasjon | 8.5 s |
| Drivstoffby | 6.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.1 l/100km |