Generell informasjon
| År | 1991 - 1998 |
| Merke | FAW |
| Motor | 2.0 (114 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Jetta III |
| dører | 4 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4380 mm |
| Bredde | 1695 mm |
| Høyde | 1415 mm |
| Akselavstand | 2475 |
| Vekt | 1415 kg |
| Maks bredde | 1630 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1984 |
| Motor kw | 84 kw |
| Motor hk | 113 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 84 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/50 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 198 km/h |
| Akselerasjon | 10.4 s |
| Drivstoffby | 10.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.5 l/100km |