Generell informasjon
| År | 1998 - 2005 |
| Merke | FAW |
| Motor | 2.3 VR5 (150 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Jetta IV Wagon |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4409 mm |
| Bredde | 1735 mm |
| Høyde | 1473 mm |
| Akselavstand | 2515 |
| Vekt | 1473 kg |
| Maks bredde | 1855 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2324 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 5 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55R16 |
| hjul | 6.5J x 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 216 km/h |
| Akselerasjon | 9 s |
| Drivstoffby | 13 l/100km |
| Drivstoffvei | 7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9 l/100km |