Generell informasjon
| År | 2000 - 2005 |
| Merke | FAW |
| Motor | 1.6 16V (105 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Jetta IV |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4380 mm |
| Bredde | 1735 mm |
| Høyde | 1450 mm |
| Akselavstand | 2515 |
| Vekt | 1450 kg |
| Maks bredde | 1730 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 77 kw |
| Motor hk | 103 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 77 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 76 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65R15 |
| hjul | 6J x 15 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 192 km/h |
| Akselerasjon | 11 s |
| Drivstoffby | 9.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.9 l/100km |