Generell informasjon
| År | 2014 - |
| Merke | FAW |
| Motor | 1.4 AT (150 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Jetta VI Facelift Sedan |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4659 mm |
| Bredde | 1778 mm |
| Høyde | 1482 mm |
| Akselavstand | 2651 |
| Vekt | 1482 kg |
| Maks bredde | 1890 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1395 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 76 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | Euro 6 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 220 km/h |
| Akselerasjon | 8.3 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |