Generell informasjon
| År | 2014 - |
| Merke | FAW |
| Motor | 1.6d AT (110 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Jetta VI Facelift Sedan |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4659 mm |
| Bredde | 1778 mm |
| Høyde | 1482 mm |
| Akselavstand | 2651 |
| Vekt | 1482 kg |
| Maks bredde | 1930 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 81 kw |
| Motor hk | 109 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 81 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | Euro 6 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 197 km/h |
| Akselerasjon | 11 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4 l/100km |