Generell informasjon
| År | 1999 - 2004 |
| Merke | Ferrari |
| Motor | 360 F1 (400 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | 360 Modena |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4477 mm |
| Bredde | 1922 mm |
| Høyde | 1214 mm |
| Akselavstand | 2600 |
| Vekt | 1214 kg |
| Maks bredde | 1700 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3586 |
| Motor kw | 293 kw |
| Motor hk | 393 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 293 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 85 mm |
| Ventiler i sylindere | 5 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 95 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/45-275/40ZR18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 296 km/h |
| Akselerasjon | 4.5 s |
| Drivstoffby | 28 l/100km |
| Drivstoffvei | 12 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 17.9 l/100km |