Generell informasjon
| År | 2007 - - |
| Merke | Ferrari |
| Motor | 4.3i V8 32V (510 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | 430 Scuderia |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4512 mm |
| Bredde | 1923 mm |
| Høyde | 1214 mm |
| Akselavstand | 2600 |
| Vekt | 1214 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4308 |
| Motor kw | 374 kw |
| Motor hk | 501 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 374 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 92 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 95 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 285/35 ZR19 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 320 km/h |
| Akselerasjon | 3.6 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |