Generell informasjon
| År | 2004 - - |
| Merke | Ferrari |
| Motor | 4.3 i V8 32V (490 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | 430 Spider |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4512 mm |
| Bredde | 1923 mm |
| Høyde | 1234 mm |
| Akselavstand | 2600 |
| Vekt | 1234 kg |
| Maks bredde | 1770 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4308 |
| Motor kw | 359 kw |
| Motor hk | 481 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 359 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 92 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 95 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/35 - 285/35 R19 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 310 km/h |
| Akselerasjon | 4.1 s |
| Drivstoffby | 26.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 13.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |