Generell informasjon
| År | 1995 - - |
| Merke | Ferrari |
| Motor | 1.8 16V (130 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Barchetta (183) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3916 mm |
| Bredde | 1640 mm |
| Høyde | 1265 mm |
| Akselavstand | 2540 |
| Vekt | 1265 kg |
| Maks bredde | 1260 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1747 |
| Motor kw | 95 kw |
| Motor hk | 127 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 95 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/55 R15 |
| hjul | 6.5J x 15 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 8.9 s |
| Drivstoffby | 11.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.4 l/100km |