Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Fiat |
| Motor | 1.3 8V (75HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | 500 C |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3546 mm |
| Bredde | 1627 mm |
| Høyde | 1488 mm |
| Akselavstand | 2300 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1248 |
| Motor kw | 55 kw |
| Motor hk | 74 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 55 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 69,6 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 35 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/65 R14, 185/55R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |