Generell informasjon
| År | 2015 - |
| Merke | Fiat |
| Motor | 1.2 AT (69 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 500 II Hatchback Facelift |
| dører | 3 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3571 mm |
| Bredde | 1627 mm |
| Høyde | 1488 mm |
| Akselavstand | 2300 |
| Vekt | 1488 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | 185 l |
Motoroverføring
| Motor | 1242 |
| Motor kw | 51 kw |
| Motor hk | 68 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 51 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 35 liters |
| Eco standart | Euro 6 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/65/R14, 185/55/R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 160 km/h |
| Akselerasjon | 12.9 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | 4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |