Generell informasjon
| År | 2008 - |
| Merke | Fiat |
| Motor | Abarth 1.4 AT MT (135 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 500 II Hatchback |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3546 mm |
| Bredde | 1627 mm |
| Høyde | 1488 mm |
| Akselavstand | 2300 |
| Vekt | 1488 kg |
| Maks bredde | 1380 kg |
| Bootkapasitet | 185 l |
Motoroverføring
| Motor | 1368 |
| Motor kw | 99 kw |
| Motor hk | 133 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 99 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 72,0 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 35 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/55R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 205 km/h |
| Akselerasjon | 7.9 s |
| Drivstoffby | 8.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.5 l/100km |