Generell informasjon
| År | 1995 - 1998 |
| Merke | Fiat |
| Motor | 1.4 12 V (182.BA) (80 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Brava (182) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4020 mm |
| Bredde | 1750 mm |
| Høyde | 1420 mm |
| Akselavstand | 2540 |
| Vekt | 1420 kg |
| Maks bredde | 1570 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1370 |
| Motor kw | 59 kw |
| Motor hk | 79 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 59 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82 mm |
| Ventiler i sylindere | 3 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 165/65 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 170 km/h |
| Akselerasjon | 13.9 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | 5.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7 l/100km |