Generell informasjon
| År | 1996 - 2001 |
| Merke | Fiat |
| Motor | 1.6 16V (182.BB) (103 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Brava (182) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4187 mm |
| Bredde | 1741 mm |
| Høyde | 1410 mm |
| Akselavstand | 2540 |
| Vekt | 1410 kg |
| Maks bredde | 1630 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1581 |
| Motor kw | 76 kw |
| Motor hk | 102 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 76 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 86,4 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/60R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 180 km/h |
| Akselerasjon | 11.5 s |
| Drivstoffby | 10.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |