Generell informasjon
| År | 1997 - 2002 |
| Merke | Fiat |
| Motor | 1.2 i 16V (80 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Palio (178) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3740 mm |
| Bredde | 1614 mm |
| Høyde | 1445 mm |
| Akselavstand | 2360 |
| Vekt | 1445 kg |
| Maks bredde | 1370 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1242 |
| Motor kw | 59 kw |
| Motor hk | 79 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 59 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 70,8 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 48 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 165/70 R13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 168 km/h |
| Akselerasjon | 12.2 s |
| Drivstoffby | 9.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.8 l/100km |