Generell informasjon
| År | 2009 - 2012 |
| Merke | Fiat |
| Motor | 1.4 MT (77 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Punto III EVO |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4030 mm |
| Bredde | 1687 mm |
| Høyde | 1490 mm |
| Akselavstand | 2510 |
| Vekt | 1490 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | 275 l |
Motoroverføring
| Motor | 1368 |
| Motor kw | 56 kw |
| Motor hk | 75 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 56 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 72 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 45 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 165 km/h |
| Akselerasjon | 13.2 s |
| Drivstoffby | 7.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.1 l/100km |