Generell informasjon
| År | 2009 - 2012 |
| Merke | Fiat |
| Motor | 1.6d MT (120 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Punto III EVO |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4030 mm |
| Bredde | 1687 mm |
| Høyde | 1490 mm |
| Akselavstand | 2510 |
| Vekt | 1490 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | 275 l |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 88 kw |
| Motor hk | 118 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 88 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 45 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 193 km/h |
| Akselerasjon | 9.6 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |