Generell informasjon
| År | 1992 - 1996 |
| Merke | Fiat |
| Motor | 1.4 i.e. (159.AC,159.AX) (69 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Tempra (159) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4353 mm |
| Bredde | 1695 mm |
| Høyde | 1445 mm |
| Akselavstand | 2540 |
| Vekt | 1445 kg |
| Maks bredde | 1575 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1372 |
| Motor kw | 51 kw |
| Motor hk | 68 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 51 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 80,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/65 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 163 km/h |
| Akselerasjon | 14.4 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.3 l/100km |