Generell informasjon
| År | 1988 - 1991 |
| Merke | Fiat |
| Motor | 1.1 (160.AA) (56 HP) |
| Kroppstype | Estate |
| Modell | Tipo (160) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3958 mm |
| Bredde | 1700 mm |
| Høyde | 1450 mm |
| Akselavstand | 2540 |
| Vekt | 1450 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1108 |
| Motor kw | 41 kw |
| Motor hk | 55 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 41 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Carburetor |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 70 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 48 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 165/70 R13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 150 km/h |
| Akselerasjon | 17.2 s |
| Drivstoffby | 7.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.7 l/100km |