Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | Ford |
| Motor | 3.0 L (240 HP) AWD |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Escape II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4480 mm |
| Bredde | 1845 mm |
| Høyde | 1730 mm |
| Akselavstand | 2620 |
| Vekt | 1730 kg |
| Maks bredde | 1986 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2966 |
| Motor kw | 176 kw |
| Motor hk | 236 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 176 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 89 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 61 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 160 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 13.8 l/100km |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.8 l/100km |