Generell informasjon
| År | 2012 - |
| Merke | Ford |
| Motor | 2.5 AT (168 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Escape III |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4524 mm |
| Bredde | 2078 mm |
| Høyde | 1684 mm |
| Akselavstand | 2690 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2497 |
| Motor kw | 123 kw |
| Motor hk | 165 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 123 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 57 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 10.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.4 l/100km |