Generell informasjon
| År | 1994 - 1996 |
| Merke | Ford |
| Motor | 2.0i 4X4 (136 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Mondeo I Turnier (BNP) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4631 mm |
| Bredde | 1749 mm |
| Høyde | 1442 mm |
| Akselavstand | 2704 |
| Vekt | 1442 kg |
| Maks bredde | 2050 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1988 |
| Motor kw | 100 kw |
| Motor hk | 134 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 100 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 84,8 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 61 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/65 R 14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 198 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.1 l/100km |