Generell informasjon
| År | 1988 - 1993 |
| Merke | Ford |
| Motor | 3.0 i V6 (147 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Probe I |
| dører | 3 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4495 mm |
| Bredde | 1735 mm |
| Høyde | 1320 mm |
| Akselavstand | 2515 |
| Vekt | 1320 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 0 |
| Motor kw | - |
| Motor hk | - |
| moment~~POS=TRUNC | - |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | 5 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | 57 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 205 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 15 l/100km |
| Drivstoffvei | 10 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |