Generell informasjon
| År | 1998 - 2007 |
| Merke | Geo |
| Motor | 1.0 i (56 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Metro (MR226) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3790 mm |
| Bredde | 1590 mm |
| Høyde | 1390 mm |
| Akselavstand | 2360 |
| Vekt | 1390 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 993 |
| Motor kw | 41 kw |
| Motor hk | 55 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 41 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 3 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-80 |
| Drivstoffkapasitet | 39 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 155/R13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 145 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 5.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |