Generell informasjon
| År | 1997 - 2001 |
| Merke | GMC |
| Motor | 4.3 i V6 4WD (3 dr) (192 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Envoy (GMT330) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4668 mm |
| Bredde | 1722 mm |
| Høyde | 1631 mm |
| Akselavstand | 2718 |
| Vekt | 1631 kg |
| Maks bredde | 2427 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4300 |
| Motor kw | 141 kw |
| Motor hk | 189 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 141 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 101,6 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | - |
| Brensel | A-80 |
| Drivstoffkapasitet | 68 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/75 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 16.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 13.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |