Generell informasjon
| År | 1998 - - |
| Merke | GMC |
| Motor | 5.7 i V8 1500 SL 4WD (255 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Suburban (8KL35) |
| dører | 5 |
| seter | 9 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5588 mm |
| Bredde | 1956 mm |
| Høyde | 1854 mm |
| Akselavstand | 3340 |
| Vekt | 1854 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5735 |
| Motor kw | 187 kw |
| Motor hk | 251 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 187 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 158 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/75 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 18 l/100km |