Generell informasjon
| År | 2000 - 2004 |
| Merke | GMC |
| Motor | 6.0i V8 (304HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Suburban (GMT800) |
| dører | 5 |
| seter | 9 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5570 mm |
| Bredde | 2002 mm |
| Høyde | 1887 mm |
| Akselavstand | 3302 |
| Vekt | 1887 kg |
| Maks bredde | 3900 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5967 |
| Motor kw | 223 kw |
| Motor hk | 299 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 223 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 101,6 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 4 |
| Brensel | A-80 |
| Drivstoffkapasitet | 146 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/75 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 170 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |