Generell informasjon
| År | 2006 - 2007 |
| Merke | Hindustan |
| Motor | 2.0 (280 HP) evo |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Lancer Evolution IX |
| dører | 4 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4490 mm |
| Bredde | 1770 mm |
| Høyde | 1450 mm |
| Akselavstand | 2625 |
| Vekt | 1450 kg |
| Maks bredde | 1885 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 0 |
| Motor kw | - |
| Motor hk | - |
| moment~~POS=TRUNC | - |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | 6 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/45 R17 93W |
| hjul | 17x8.0JJ |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 5.7 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |