Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Hindustan |
| Motor | 1.6 i 16V (98 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Lancer IX |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4480 mm |
| Bredde | 1695 mm |
| Høyde | 1445 mm |
| Akselavstand | 2600 |
| Vekt | 1445 kg |
| Maks bredde | 1750 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1584 |
| Motor kw | 72 kw |
| Motor hk | 96 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 72 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 76 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/60 R15 |
| hjul | 15 X 6J |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 183 km/h |
| Akselerasjon | 11.8 s |
| Drivstoffby | 8.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.7 l/100km |