Generell informasjon
| År | 2011 - |
| Merke | Hindustan |
| Motor | 1.8 CVT (143 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Lancer X Hatchback Facelift |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4585 mm |
| Bredde | 1760 mm |
| Høyde | 1515 mm |
| Akselavstand | 2635 |
| Vekt | 1515 kg |
| Maks bredde | 1900 kg |
| Bootkapasitet | 1349 l |
Motoroverføring
| Motor | 1800 |
| Motor kw | 105 kw |
| Motor hk | 141 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 105 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 59 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R 16, 215/45R18W |
| hjul | 6,5 JJ x 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 183 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 11.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.3 l/100km |