Generell informasjon
| År | 2011 - |
| Merke | Hindustan |
| Motor | 2.0d CVT (140 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Lancer X Hatchback Facelift |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4585 mm |
| Bredde | 1760 mm |
| Høyde | 1515 mm |
| Akselavstand | 2635 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | 1349 l |
Motoroverføring
| Motor | 1968 |
| Motor kw | 103 kw |
| Motor hk | 138 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 103 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 59 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R 16, 215/45R18 |
| hjul | 6,5 JJ x 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 204 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 8.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.3 l/100km |