Generell informasjon
| År | 1997 - - |
| Merke | Holden |
| Motor | 3.8 i V6 S (233 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Commodore (VT) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4884 mm |
| Bredde | 1842 mm |
| Høyde | 1450 mm |
| Akselavstand | 2788 |
| Vekt | 1450 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3791 |
| Motor kw | 171 kw |
| Motor hk | 229 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 171 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 96,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 75 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/55 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 226 km/h |
| Akselerasjon | 7.9 s |
| Drivstoffby | 13 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |