Generell informasjon
| År | 1998 - - |
| Merke | Holden |
| Motor | 5.0 i V8 SS (243 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Commodore (VT) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4885 mm |
| Bredde | 1840 mm |
| Høyde | 1450 mm |
| Akselavstand | 2790 |
| Vekt | 1450 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4918 |
| Motor kw | 178 kw |
| Motor hk | 239 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 178 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 101,6 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 73 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 240 km/h |
| Akselerasjon | 7 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |