Generell informasjon
| År | 1995 - 1998 |
| Merke | Holden |
| Motor | 2.2 i (136 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Frontera A |
| dører | 5 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4692 mm |
| Bredde | 1764 mm |
| Høyde | 1753 mm |
| Akselavstand | 2760 |
| Vekt | 1753 kg |
| Maks bredde | 2510 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2198 |
| Motor kw | 100 kw |
| Motor hk | 134 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 100 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/70 R16 |
| hjul | 7J x 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 161 km/h |
| Akselerasjon | 13.6 s |
| Drivstoffby | 15 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10 l/100km |