Generell informasjon
| År | 1998 - 2003 |
| Merke | Holden |
| Motor | 2.2 DTI (116HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Frontera B |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4658 mm |
| Bredde | 1785 mm |
| Høyde | 1740 mm |
| Akselavstand | 2702 |
| Vekt | 1740 kg |
| Maks bredde | 2450 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2171 |
| Motor kw | 85 kw |
| Motor hk | 114 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 85 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 75 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/75 R15 |
| hjul | 6.5J x 15 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 157 km/h |
| Akselerasjon | 14 s |
| Drivstoffby | 11.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |