Generell informasjon
| År | 1998 - 2004 |
| Merke | Holden |
| Motor | 3.2i (205HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Frontera B |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4658 mm |
| Bredde | 1785 mm |
| Høyde | 1740 mm |
| Akselavstand | 2702 |
| Vekt | 1740 kg |
| Maks bredde | 2450 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3165 |
| Motor kw | 150 kw |
| Motor hk | 201 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 150 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 93,4 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 75 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/70 R16 |
| hjul | 7J x 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 184 km/h |
| Akselerasjon | 10.3 s |
| Drivstoffby | 17.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 10.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |