Generell informasjon
| År | 1996 - 2001 |
| Merke | Hyundai |
| Motor | 1.6i (114HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Tiburon I |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4340 mm |
| Bredde | 1730 mm |
| Høyde | 1310 mm |
| Akselavstand | 2480 |
| Vekt | 1310 kg |
| Maks bredde | 1600 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1599 |
| Motor kw | 84 kw |
| Motor hk | 113 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 84 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 77,4 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/60 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |